čtvrtek 29. září 2011

Faunův labyrint/El laberinto del fauno (ŠP/2006)

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. (oficiální text distributora)

Tak tenhle film není žádná sranda ani pohádka, to teda ne. Pěkně mě vyděsil. Faun byl sice kladná postava, ale přesto vypadal strašidelně. A co teprve Pojídač dětí (jo, přesně, ta obluda, co rozkouše vílu) - ten byl opravdu hnusný. Myslela jsem, že sem umístím i jeho obrázek, ale je tak hrůzostrašný, že prostě nemůžu...

Atmosféra filmu taky přívětivá nebyla. Neustále to vypadalo, že je vše vlhké, studené a špinavé. Musela jsem se přikrýt teplou dekou, abych nenastydla - taková mi z toho byla zima.
8/10No já už si ho nepustím. Netvrdím, že se mi nelíbí, ale je takový ... depresivní. Přesto: máte také rádi mytologické bytosti? Fauny, víly (skřítky a trpaslíky ráda nemám - nemohu si pomoci, ale nepůsobí na mě příliš důvěryhodně; omlouvám se všem hodným skřítkům a trpaslíkům; píšu, jak to cítím) ...?Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...